مطالب علمی

کربن تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربن تراپی راه حلی درمانیست برای تَرَک پوستی، سلولیت و سیاهی زیر چشم و همچنین این روش به ترمیم کلاژن و از بین رفتن چربی های انباشته شده کمک می کند.

 افزایش جریان خون در پلک ها موجب کاهش سیاهی زیر چشم می گردد. همچنین برخی پزشکان از این روش برای درمان اختلال نعوظ، آرتروز حاد، سندروم رینود و ریزش مو موضعی ناشی از گردش خون پایین نیز استفاده می کنند.

نواحی تحت درمان:

کربن تراپی بر پلک ها، گردن، صورت، بازو ها، باسن، شکم، و پاها انجام میشود.

از تزریق کربن دی اکسید که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد استفاده می کند.

پزشک با تزریق کربن دی اکسید به یک ناحیه، گلبول های قرمز را با عجله به آن سمت هدایت میکند و این گونه گردش خون آن ناحیه را افزایش بخشد. این امر به ترمیم انعطاف پذیری پوست کمک کرده و برای مثال سیاهی زیر چشم ها را از بین میبرد.

موارد استفاده از کربن تراپی

  • ترک پوستی: ترک های پوستی ای که روی بدن خود می بینید حاصل از هم گسستگی کلاژن های پوستی است. کربن تراپی منجر به ساخت کلاژن می شود. پس پوست کلاژن تازه می سازد که موجب کلفتی پوست و در نتیجه زیبایی آن می شود.
  • سلولیت: کربن دی اکسید می تواند به سلول های چربی نیز تزریق شود. تزریق کربن دی اکسید به چربی به از بین رفتن چربی ها در بدن کمک می شود. دلیل به وجود آمدن سلولیت، برآمدگی چربی های زیرپوستی است. کربن تراپی برای درمان سلولیت هم سالم است و هم تاثیرگذار.
  • سیاهی زیر چشم ها:  داره های تیره زیر چشم ها اکثرا دلیلی جز گردش خون نامناسب ندارد و گردش خون نامناسب با انسداد رگ ها می شود. تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر چشم ها تیرگی و انسداد را از بین می برد و جایشان با زیر چشم هایی گلگون و سرخ عوض می شود.
  • ریزش مو موضعی: ریزش موضعی مو های سر در اثر گردش نامناسب خون، از طریق کربن تراپی قابل درمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *