مطالب دستگاه های زیبایی

درمارولر چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه بسیاری از روش‌های زیبایی که متخصصان پوست در مطب و کلینیک‌ها انجام می‌دهند در منزل قابل انجام است. یکی از این روش‌‌‌های درمانی و زیبایی میکرونیدلینگ است. درمارولینگ یا استفاده از درمارولر گزینه جایگزین و خانگی برای میکرونیدلینگ‌ است.

تحریک تولید کلاژن در پوست از طریق ایجاد زخم‌های بسیار کوچک. اما عموما میکرونیدلینگ به درمانی گفته می‌شود که با استفاده از درماپن (قلم خودکار با قابلیت تنظیم طول سوزن) و توسط پزشک در مطب انجام شود اما درمارولینگ معمولا در منزل و با استفاده از درمارولر انجام می‌شود.

از محصول ما دیدن فرمایید: درمارولر

فواید درمارولر برای پوست

– مشکلات پوستی مثل زخم ها را می توان با استفاده از درمارولر درمان کرد که به تحریک الاستین و کلاژن موجود در پوست کمک می کند.

– افزایش تولید کلاژن در پوست و الاستین، از طریق درمارولر است که همین امر باعث صاف شدن پوست با ظاهری طبیعی می شود و زمان مشاهده کردن تغییرات و بهبود های پوستی، بستگی به شدت چین و چروک ها دارد.

– اشعه های یو وی خشن خورشید به پوست ما به طور مداوم آسیب وارد می کند و درمارولر می تواند به بازیابی قسمت های آسیب دیده پوست با تحریک کلاژن کمک کند که باعث زنده کردن آن می شود و این وسیله باعث می شود که پوست سریعا به درمان پاسخ دهد.

– هایپر پیگمنتیشن بیشتر اوقات فقط روی سطح پوست است که می تواند با درمارولر انجام شود و این روش سلول های ملانوسیت را نرمال و متعادل می کند و باعث پوست اندازی می شود و همچنین به پوست کمک می کند تا مواد سبک و طبیعی را حذب کند و همچنین نقش موثری در کاهش چین و چروک های پوستی دارد.

– آکنه یکی دیگر از وضعیت های پوستی است که می توان با درمارولر آن را بهبود بخشید و اگرچه که بعد از آن باید از پوست خود مراقبت کنید زیرا باکتری در این حالت به سرعت پخش می شود.

– بعضی از درمارولرها برای پوست، ممکن است که به احتمال بسیار زیاد التهابات پوستی، خشکی یا زبری پوست و قرمزی آن را هم برطرف کند.

بهترین سایز سوزن درمارولر برای هر مشکل پوستی

یکی از مهم‌ترین نکات در استفاده از درمارولرها انتخاب درست سایز سوزن درمارولر است که مشخص کننده عمق نفوذ سوزن در پوست است. سایز درمارولر دقیقا به مشکل پوستی بستگی دارد که شما برای رفع آن از درمارولر استفاده می‌کنید. در جدول زیر سایز مناسب درمارولر برای هر مشکل پوستی درج شده است:

سایز سوزن درمارولرمشکل پوستی 
  1.0 mmجای جوش کم عمق
1.5 mmجای جوش عمیق
 mm 0.25 تا 0.5 mmمنافذ باز 
 mm 0.25 تا 0.5 mmلک و تیرگی پس از التهاب یا پس از آکنه التهابی
0.2mm تا 1 mm (شروع با کوچکترین سایز)تغییر رنگ های پوستی 
0.5mm تا 1.5mm (حالت ایده آل ترکیبی از هر دو)آسیب آفتاب به پوست شامل چین و چروک و لک
1.5mm تا 2.0mm(در منزل هرگز بیش از 2.0mm را امتحان نکنید)استرچ مارک
1.5 mmجای بخیه
0.5mmرنگ یا بافت غیریکنواخت پوست
0.5mm تا 1.5mmچین و چروک پوست

مزایای استفاده از درمارولر

  • کاهش چین و چروک
  • بهبود جای جوش و کاهش لک و تیرگی و روشن شدن پوست
  • افزایش ضخامت پوست
  • جوان‌سازی پوست
  • افزایش جذب سرم‌ها و ترکیبات محصولات مراقبتی

هر چند وقت یک بار از درمارولر استفاده کنم؟

این موضوع به طول سوزن‌هایی که استفاده کرده‌اید، بستگی دارد. در ادامه حداکثر تعداد دفعاتی که می‌توانید با هر سایز درمارولر از آن استفاده کنید آورده شده است. اما به این جدول اکتفا نکنید و در این مورد به قضاوت خود اعتماد کنید. پیش از استفاده مجدد از درمارولر اطمینان حاصل کنید زخم‌های پوستی جلسه قبل کاملا بهبود یافته باشد.

  • 0.25 mm —–>  یک روز در میان
  • 0.5 mm  —–> یک تا سه بار در هفته (شروع با دفعات کم‌تر یعنی یک بار)
  • 1.0 mm —–> هر 10 تا 14 روز یک بار 
  • 1.5 mm —–> هر سه تا چهار هفته یک بار
  • 2.0 mm —–> هر شش هفته (اکیدا توصیه می‌شود از این سایز در منزل استفاده نکنید)

پس از استفاده از درمارولر یا میکرونیدلینگ چه اتفاقی می‌افتد؟

بلافاصله پس از استفاده از درمارولر یا میکرونیدلینگ، پوست به مدت دو ساعت یا کم‌تر قرمز خواهد بود. این قرمزی مانند قرمزی ناشی از آفتاب‌سوختگی است و پوست کمی متورم می‌شود. احتمالا در پوست ضربان‌های ریزی را احساس می‌کنید که ناشی از افزایش گردش خون در پوست است.

اغلب افراد تورم پوست را با اثر سریع و معجزه‌آسای درمارولر یا میکرونیدلینگ اشتباه می‌گیرند، اما این اثرگذاری که در ابتدا مشاهده می‌کنید طی چند روز فروکش می‌کند. اما همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم استفاده مکرر از درمارولرها می‌تواند منجر به نتایج دائمی شود.

حدود ۲ یا ۳ روز این قرمزی و تورم طول خواهد کشید و پس از آن ممکن است پوست شروع به پوسته‌ریزی کند. سعی نکنید پوسته‌ها را بکنید یا دستکاری کنید، اجازه دهید پوسته‌ها به طور طبیعی و با گذشت زمان از بین بروند. ریلکس باشید و در آرامش از این پوسته‌ریزی و بعد پوست جدید خود لذت ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *