مطالب علمی

لیفت گونه با نخ چیست و چه کاربردی دارد؟

در روش لیفت گونه با نخ به جای آن که پوست شل و اضافی صورت را با جراحی بردارند؛ پزشک با دوختن قسمتهایی از پوست آن را میکشد که این امر سبب لیفت و به عقب کشیده شدن پوست میشود. در این روش خود نخ ها با تحریک “واکنش خودالتیامی” بدن باعث می‌شوند بدن مقدار زیادی کلاژن به نواحی تحت درمان بفرستد و باعث جوانسازی پوست شود. وقتی پوست ضعیف تر و پیرتر شود روند تولید کلاژن کاهش میابد و در این حالت نیروی جاذبه زمین پوست را به سمت پایین کشیده و پوست کش می‌آید. کلاژن پوست را جوان و محکم میکند و باعث ترمیم پوست میشود.

لیفت صورت با نخ چیست و چگونه انجام میشود؟

بیمارانی که برای تحریک کلاژن سازی پوستشان، روش لیفت با نخ را انجام می‌دهند، متوجه می‌شوند که قوام و استحکام پوستشان به تدریج بهبود پیدا می‌کند.

مزیتهای لیفت گونه با نخ نسبت به جراحی لیفت صورت

  • نتایج طبیعی تر هستند
  • ریسک لیفت گونه با نخ کمتر است
  • دوران نقاهت بسیار کوتاه است

انواع روشهای لیفت صورت با نخ

نخ هایی که برای لیفت بافت صورت توسط FDA تأیید شده‌ هستند عبارتنداز:

  • نخ‌های نووآ (NovaThreads) : نخ‌‌های نووآ، نخ‌های بخیه‌ای هستند که از ماده زیست سازگاری با نام PDO تهیه شده‌اند. بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج لیفت با نخ نووآ تا یک سال یا بیشتر بعد از کاشت باقی بماند. این نتایج طولانی مدت در اثر بهبود مداوم وضعیت پوست در نتیجه افزایش کلاژن سازی ایجاد می‌شود.

بهترین ها را از مایناطب بخواهید

  • سیلوئت اینستالیفت (Silhouette InstaLift) : تاثیر نخ‌های سیلوئت اینستالیفت بیشتر در لیفت پوست است تا تحریک تولید کلاژن (اگرچه هر دو اهداف را انجام می‌دهد)، به همین خاطر نخ‌های مورد استفاده در این روش تا حدودی متفاوت طراحی شده‌اند. این نخ‌ها به جای صاف یا خاردار بودن، حاوی تعدادی شکاف هستند که “مخروط‌های” ریزی روی آن‌ها قرار گرفته که به خوبی در بافت گیر می‌‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود تا نخ پوست بیشتری را جمع کرده و گونه‌ها و پوست اطراف فک را به طرز قابل توجهی لیفت کند. نخ‌های سیلوئت اینستالیفت نیز طوری طراحی شده‌اند که نتایج نسبتا طولانی مدتی ایجاد می‌کنند. بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج لیفتشان برای مدت یک تا سه سال دوام پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *