مطالب علمی

لیفت صورت با نخ چیست و چگونه انجام میشود؟

یکی از روش هایی که برای از بین بردن آثار پیری وجود دارد لیفت نواحی مختلف صورت با نخ است. لیفت صورت با نخ سریع ترین روش برای رفع افتادگی و اثرات افزایش سن بر روی پوست و تحریک افزایش تولید کلاژن سازی است. ما در مایناطب بهترینهارا برای شما داریم.

لیفت گونه با نخ چیست و چه کاربردی دارد؟

مناسب ترین افراد برای لیفت با نخ 

زنان و مردانی که بین 40 تا 60 سال سن و حداقلِ افتادگی پوست صورت را دارند برای لیفت با نخ مناسب هستند. همچنین این روش مناسب افرادی است که خواهان جوانی پوست خود بدون انجام عمل جراحی و بیهوشی هستند بسیار مناسب است.

مزیتهای استفاده از این روش

  • گونه­‌های توخالی- از دست دادن حجم گونه‌­ها یکی از علائم پیری است، اما لیفت با نخ می­تواند باعث تولید کلاژن شده و فضاهای توخالی را پر کند.
  • خط­های فک- با افزایش سن و وجود نیروی جاذبه، افتادگی­هایی در اطراف خط فک شکل گرفته و ظاهری همچون پوست اضافی ایجاد می‌کند.
  • افتادگی گونه­‌ها- افتادگی خفیف تا متوسط گونه­‌ها ناشی از روند پیری بوده و با لیفت با نخ قابل اصلاح است.
  • چین و چروک­های عمیق- چین و چروک­ها و خطوط اطراف بینی و چانه در اثر حرکت لایه‌های چربیِ صورت به دلیل افزایش سن ایجاد می‌شوند.

انواع نخ های لیفت

  1. نخ­های خاردار: پوست را جمع می­کنند تا عمل لیفت انجام شود. این نخ­ها معمولا در ناحیه خط مو قرار گرفته و برای عقب کشیدن ملایم پوست استفاده می­شوند. نخ­های خاردار ضخیم­تر حتی می­توانند به لیفت سینه و باسن کمک کنند.
  2. نخ­های PDO: صاف یا پیچ­دار و صاف هستند در این نخ­ها لیفت کمتر انجام می­شود، اما تحریک کلاژن بیشتری را برای کانتورینگ ارائه می‌دهند. این نخ‌­ها معمولا در گوشه دهان و یا در امتداد ابروها قرار می­گیرند.

بهترین ها را از مایناطب بخواهید

سه نوع نخ قابل جذب برای لیفت صورت

  • نخ­های PCL (پلی کاپرولاکتون) این نخ­های جدید نتایج طولانی مدت دارند. نخ­های PCL باعث تحریک تولید کلاژن نوع 1، کلاژن نوع 2 و اسید هیالورونیک می­شوند. این امر باعث محافظت بیشتر از صورت شده و اثر آن تا 18 ماه دوام خواهد داشت.
  • نخ­های PDO (پلی دی اکسانون) باعث ایجاد لیفت روی صورت نمی­شوند، بلکه باعث تولید کلاژن نوع 1 برای بازگرداندن حجم صورت می‌شوند. نتایج تا 6 ماه دوام دارند.
  • نخ­های PLLA (پلی ال-لاکتیک) باعث تحریک تولید کلاژن و هیالورونیک اسید و افزایش سفتی و آبرسانی پوست می­شوند. نتایج تا 2 سال دوام دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *